دسته کنترل Playstation 5

همراه با چند آپدیت بزرگ، کمپانی سونی دسته کنترل Playstation 5 خود را رونمایی کرد که دارای پشتیبانی بیشتر از باطری برای بوت دستگاه میباشد.

دسته کنترل Playstation 5
دسته کنترل جدید Playstation 5

کنترل جدید Playstation 5 Dualsense یک انقلاب در نسل کنترل های Dualshock بوجود آورد و دارای قابلیت ها و امکانات و طراحی جدید و متفاوتی میباشد. چراغهای این دسته های کنترلر همچنین از جلوی دسته به روی آن منتقل شده اند.

این کنترل جدید Play station 5 دارای رنگبندی سفید و مشکی و طراحی منحصر به فردی شبیه به طراحی های کمپانی اپل دارد. آپگرید بزرگ این دسته کنترل به نام Tempest 3D و تکنولوژی صدا میباشد که فیدبک پایه ای سیستم را ارتقا بخشیده است. این کنترل بیشتر با حس لامسه ای کابر درگیر است و دانه دانه های ویبره و لرزش در انواع حرکات و قسمتهای بازی را با بازیکن منتقل مینماید و حس فعالیت بهتری را به او منتقل میکند. دکمه های L1 و L2 در این دسته کنترل جدید Play station 5 دارای تطبیق پذیری بهتری هستند که در بازی های گوناگون میتوانند حساسیت های مختلفی در فشار دادن آنها را احساس کرد.

این دسته کنترل همچنین با راحتی و ادراک بیشتری طراحی شده است و عمر باتری طولانی تری را نیز دارا میباشد. در مدلهای قبلی یکی از مشکلاتی که منتقدان مطرح میکردند مدت نگهداری شارژ باطری بود که در این مدل برطرف شده است. همچنین دکمه های Share این دستگاه به نام دکمه Create تغییر نام یافته است. این دسته برای استفاده از کاربرانی با ابعاد گوناگون دست طراحی شده است و بروی چند صد نفر تست شده است تا کمپانی سونی طرح نهایی خود را آماده کند.

این کنترلر همچنین دارای یک میکروفون داخلی میباشد که به بازیکن این امکان را میدهد تا به راحتی بتواند با دوستان همبازی خود بدون نیاز به هدست چت کند و برای استفاده در گفتگو بسیار ایده آل است. ولی مطمئناً اگر میخواهید برای مدت طولانی چت انجام دهید، خوب است که از هدست استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی