بهترین کنسول بازی ویدیوئی حال حاضر؟

با نزدیک شدن به نسل بعدی دستگاهای بازی های ویدئویی، برای انتخاب مناسب جهت خرید بهترین کنسول بازی چه از لحاظ تنوع بازی و چه از لحاظ هزینه های پرذلختی با توجه به بودجه مدنظر در اینجا چند مقایسه ساده انجام میدهیم که ارزش پولی که بابت خرید دستگاه یا همان کنسول بازی مورد نظر میکنید حفظ گردد.

پس از سالیان سال صرف زمان برای ارزیابی بازی های گوناگون و تحقیق در مورد نقاط ضعف و قوت هر کدام از دو کنسول Playstation و Xbox ما به این نکته دست یافته ایم که بهترین و محبوب ترین کنسول بازی در سال 2019، Playstation 4pro میباشد. این در حالیست که دستگاه Xbox One X از لحاظ سخت افزارهای به کار رفته داخل دستگاه شرایط قوی تری دارد. PS4 Pro با داشتن قابلیتهای بیشتر به همراه بازی های اختصاصی و انحصاری شرایط بهتری را بین بازیکنان و طرفداران خود فراهم کرده است.

البته که مطلب در این مورد زیاد است و امروز جنگ بزرگی بین دو کمپانی معروف Sony و Microsoft ادامه خواهد داشت، ولی وقتی توضیحات  زیر را بخوانید کمی کار انتخاب برای شما ساده تر خواهد شد.

Playstation 4Pro : بهترین و محبوب ترین کنسول بازی

چرا PS4 pro بخریم؟

براستی این ورژن کنسول از محبوبترین کنسولهای باری با داشتن شمار زیادی از بازیهای اختصاصی است.

برای چه افرادی مناسب است؟

مناسب برای همه افراد در هر سنی میباشد.

چرا انتخاب ما PS4 Pro باشد؟

Playstation 4Pro بهترین ورژن از محبوب ترین پلتفرمهای موجود امروزی میباشد. سازگاری این کنسول با تکنولوژی HDR10-4K و داشتن بازیهای اختصاصی متفاوت امروزه این دستگاه را به بهترین پلتفرم بازی PLUG&PLAY تبدیل کرده است.

بسیاری از بازیهای PS4pro و Xbox one برای هر دو پلتفرم وجود دارد با اینکه هردو این دستگاهها دارای قابلیتهای اختصاصی و محبوبی هستند، PS4 pro هر ساله بازیهای بیشتری را ارائه میکند. PS4 pro همینطور دسترسی اندکی هم به بازی های قدیمی و نوستالژی را برای طرفداران خود فراهم کرده است. این دستگاه بهترین بازی ها را به بهترین و زیباترین شکل تصویری ممکن به ما ارئه میکند که این دلیل اصلی انتخاب آن میباشد.

از لحاظ تکنیکی Xbox one ممکن است بسیار قوی تر باشد ولی عدم اختصاصی و محبوب بودن بازیهای آن این دستگاه را ضعیفتر جلوه میدهد.

انتخاب PS4 دریچه ای برای انتخاب Playstation VR بروی شما باز میکند که به صرفه ترین دستگاه VR را میتوانید برای خود تهیه نمائید.

کارشناسان بر این باور هستند که Xbox در نسل بعدی خود هم قادر به ارائه این تکنولوژی نیست.

Xbox one X : بهترین کنسول بازی 4K

چرا Xbox one x  بخریم؟

این دستگاه برای طرفداران بازیهای 4K-Bluray و HDR که بازیهای جدید و باکیفیت ویدئویی بالا را میپسندند پیشنهاد میشود که البته نسبت به  که بازیهای جدید و باکیفیت ویدئویی بالا را میپسندند پیشنهاد میشود که البته نسبت به PS4 قیمت بالاتری دارد.

برای چه افرادی مناسب است؟

برای کسانی که میخواهند بازی کنند، فیلم ببینند با حداکثر کیفیت ممکن.

چرا انتخاب ما Xbox one X باشد؟

Sony با پیشتازی در آپدیت کردن کنسول بازی خود PS4 pro را ارائه کرد و با گذز زمان Microsoft سخت افزار قویتری را نسبت به آن در Xbox One X ارائه نمود. این دستگاه هردو تکنولوژی 4KBluray و HDR Video را ارئه میکند. و این دو تکنولوژی را همزمان در بازیهای خود نمایان کرده است. با قویتر خواندن سخت افزار مایکروسافت به طرز اغراق آمیز نمیتوان گفت که Xbox One X یکی از قدرتمند ترین کنسولهای بازی ساخته شده تا کنون میباشد، دستکم تا کنون به این صورت است.

این دستگاه قابلیت ساپورت VR را ندارد و این آرزوی بیهوده برای داشتن یک تجربه متفاوت را برای طرفدارانش به باد میدهد.

هم اکنون PS4 کتابخانه بسیار قوی تری از بازیها نسبت به Xbox One  را دارا است، و اکنون PS4 Pro  پیشرفت چشمگیری را در بازیهای اختصاصی خود داشته است. این در حالیست که Microsoft بودجه سنگینی برا برای ساخت بازیهای اختصاصی خود دوبرابر کرده است و استودیوهای جدیدی را راه اندازی نموده است.

برای کسی که نمیخواهد از 4K عبور کند، هم PS4 و هم Xbox One S بینظیر هستند که دارای کتابخانه های وسیعی از بازیهای جدید میباشند.

اگر شما از Xbox 360 استفاده میکنید، بسیاری از بازیهای کنسولهای بروز برای شما فراهم هستند که با Xbox one سازگاری دارند و میتوانند آرشیو بازیهای شما را گسترش دهند. Xbox  بازی های دستگاههای ورژن قبل را اجرا میکند.

اما چند نکته برای طرفداران کنسول بازی های آنلاین و مولتی پلیر:

Sony امکانی را فراهم کرده است که شما میتوانید به صورت آنلاین به بازی کردن با رقبا یا دوستنان خود بپردازید، فقط کافیست با پرداخت 60$ در سال صاحب اکانت PS+ شوید. با داشتن این اکانت علاوه بر بازی آنلاین امکان استفاده از دو بازی free ارائه شده شرکت Sony در ماه تا پایان تاریخ یکساله اکانت خود را دارا میباشید.

در طرف دیگر Microsoft اکانت Xbox Live Gold را که مشابه به Sony است را ارائه کرده است که امکان بازی کردن گروهی را مانند Sony فراهم کرده است. علاوه بر این امکان با داشتن این اکانت ماهیانه شش بازی Xbox One را تا انتهای پایان مهلت اکانت خود را میتوانید استفاده کنید. لازم است این نکته را بدانید که شرکت Microsoft هزینه داشتن اکانت یکساله خود را از مبلغ 60$ به 40$ کاهش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی